© 2014-2018 by Malá technika z.ú.

Malá technika z.ú.   /   info@mtuni.cz  

  • Wix Facebook page

  Seznamte se s naším týmem

Tvůrčí tým

Barbora Vítová, BBA, autorka myšlenky MTU

Absolvent New York University in Prague, marketingový specialista, zkušenosti s výzkumem trhu. Svou přidanou hodnotu nalezla až ve vzdělávacích projektech pro děti, kterým se věnuje již od roku 2008.

Ing. Tamara Misařová, hlavní koordinátorka MTU

Bc. Šárka Landkammerová, metodik, školitel, lektor

Vystudovaná pedagožka, obor Předškolní pedagogika - učitelství pro MŠ na UK. Praxe ve školce. Nyní na mateřské.

Mgr. Romana Matějková, konzultant pedagog

Pedagožka s 12-ti letou praxí (waldorfská škola, malotřídní ZŠ), letní dětské tábory, dramatický kroužek, tématické projekty pro MŠ, ZŠ a spec.š.

Ing. Stanislav Pokorný, grafická podpora a IT

Absolvent Fakulty dopravní ČVUT. Od roku 1995 až dodnes pracuje v IT jako technický konzultant a architekt enterprise systémů. Stejnou dobu se věnuje i počítačové grafice a souvisejícím činnostem.

Ing. Josef Vít, konstrukce a výroba komponent MTU

Ing. Petra Rožková, autorka myšlenky MTU

Absolventka VŠE Praha, stipendium na Univerrsity of North Carolina, USA. Projektový manažer, Od roku 2006 se věnuje vzdělávacím projektům pro děti. Zakladatelka a vedoucí dětského oddílu orientačního běhu.

Mgr. Anna Klimešová, dětská psycholožka, pedagožka

Výuka psychologie na VŠ a VOŠ, vzdělávání dospělých, soukromá psychologická a psychoterapeutická praxe. Práce s dětmi v pedagogicko-psychologické poradně a jako školní psycholog.

Jaroslava Pokorná, ilustrátorka

Studovala fakultu stavební ČVUT v Praze, Ilustrátorka a lektorka  Malé technické univerzity, Maminka 2 dospělých dětí a babička 4 vnoučat, Kutil a zahrádkář. Nejraději tráví čas se svojí rodinou.

Ing. Marcela Kavalcová, koordinátorka

Ing. Jana Kafková, zázemí kanceláře

Lektoři

Ilona Mokrejšová - lektorka a koordinátorka

Již jako „náctiletá“ jsem chtěla pracovat s dětmi. Po mnohaleté práci v administrativě se mi naskytla tato skvělá věc. Lekce MTU nadchly nejen mne, ale i moje dvě děti. Lekce jsou úžasné a projektové dny ještě lepší! Děti si hrají, ale naučí se během našeho programu spoustu nových věcí. Spojit práci se zábavou, kdo by si přál víc? Mám štěstí, že mohu tento program dětem předvádět.

Instruktor zážitkových kurzů pro Outward Bound, lektor a certifikovaný instruktor MISP. Otec tří dětí, na kterých také testuje naše vzdělávací programy.

Radek Beneš

Kateřina Růžičková

Certifikovaná instruktorka masáží děti dětem MISP, lektorka cvičení rodičů s dětmi a lektorka aerobiku pro děti z MŠ. Organizátorka tvořivých dílen pro všechny věkové kategorie, dětských táborů, zážitkových o prožitkových pobytů a kurzů. Už více než 10 let pracuje s dětmi, stále usměvavá aktivní a sportovně založená maminka tří dětí.

Lea Štecherová - nyní mateřská dovolená

Vystudovala Střední knihovnickou školu v Brně. Pracovala 13 let jako letuška. Lektorkou MTU  se stala proto, neboť ji tento projekt oslovil a dává jí  smysl. Je to práce podobná té "ve vzduchu", baví ji práce s lidmi, cestování a radost jí dříve dělal spokojený a usměvavý cestující, nyní děti. Energii čerpá při sportu, s přáteli a v přírodě.

Bc. Petra Scholzová

Vystudovala strojní průmyslovku a ekonomii na UJEP Ústí nad Labem. Má ráda sport, zdravý životní styl, kterému se věnovala i profesně a děti. Program MTU ji oslovil, protože technický obor je jí blízký a tato práce s dětmi má smysl.

Pavla Čechová

Masérka, maminka 4 dětí, lektorka v rodinných centrech. Celý život se věnuji práci s dětmi, pořádání akcí pro děti i dospělé v rámci dobrovolnické činnosti. Jsem životní optimistka a mám ráda smysluplnou práci nejen s dětmi. Mým koníčkem jsou masáže a vzdělávání se.

PaedDr.Vladimíra Štrynclová

Celoživotní pedagogická praxe na základní a střední škole v různých funkcích. Technické vzdělávání od těch nejmenších považuje za velmi smysluplné. Má čas věnovat se opravdu jen tomu, co má ráda a co ji oslovuje. Proto se zapojila i do  projektu MTU.

Ing. Alena Nováková

Inženýrka chemie, která celý život pracovala ve výzkumu. Větší smysl jejímu životu dalo rozhodnutí přijmout do jejího domova 3 děti, které pořádný domov nikdy nezažily, a tak se stala pěstounkou.

Ing. Vlasta Hermanová

Absolventka VUT  Brno, fakulta stavební. Dlouholetá vedoucí letních táborů pro děti i mládež, na studiu v hnutí Brontosaurus. Od r. 2000 ve vedení mateřského centra. Maminka 5 dcer. V MTU se odráží její dětské sny (stavby měst), obor studia, a radost práce s dětmi. Při práci - hrách s dětmi v lekcích - si představuje, jak z malých stavitelů vyrostou šikovní řemeslníci a zapálení technici.

Romana Dandárová

Vystudovala obchodní akademii v Praze. Jako letuška létala více než 10let. V průběhu mateřské pomáhala v místním mateřském centru. Práce s dětmi mě vždy bavila a naplňovala. Na MTU se mi líbí, jak malým "studentíkům" hravě a při hře představuje a vysvětluje náš svět, svět dospělých a nechává je stát se na chvíli "velkými".  

Ing. Petra Nováková

Absolventka strojní fakulty TU v Liberci. Dříve pracovala v automobilovém průmyslu. Je maminkou syna a dcery. S kamarádkou ze školy se po mateřské začala věnovat bytovému designu. Vzdělávání dětí v technických oborech hravou formou má velký význam. Důkazem, že projekt MTU má smysl, je nadšení a zájem dětí, ale i jejich vyučujících.

Ing. arch. Lenka  Gvoždíková

Absolventka fakulty architektury ČVUT v Praze, aktivně se věnuje návrhům interiérů, designu. Působí v týmu Kamidesign/Adorable s. r. o. Lektor Malé technické univerzity pro MŠ a ZŠ, Maminka 3 dětí, duší skaut. Má ráda přírodu - hory, lyže, výtvarnou tvorbu, divadlo. Největší radost je vidět děti spokojené, nadšené a usměvavé.

Ing. Lenka Konstantinovičová

Ing. Jan Slíva

Mgr. Libuše Rolečková

Ing. Bronislav Vavruša

Mgr. Pavlína Voženílková

Veronika Boušková

Jitka Bejdová

Jaroslav Patočka

Tomáš Vraj

Monika Havrdová

Sylvie Holušová

Technické vzdělávání

názorně a jednoduše!